Jdi na obsah Jdi na menu
 

Historie

 

historie.jpg

Historie kapely z Lomnice nad Popelkou, aneb jak to všechno začalo!!!

Jak už to tak v životě bývá, stávají se neuvěřitelné věci a jednou takovou byl vznik Lomnické kapely RealitaRock. Na začátku všeho byl nápad, který se utkvěl v hlavě tehdejšího kapelníka a zakladatele Ivoše Domkáře.

První seznámení s ostatními členy probíhalo jak jinak než v restauračním zařízení, (protože tam vznikají ty nejlepší myšlenky) kde se hromadně shodli na tom, že budou dělat rockovou muziku.

Tak tedy 27. 11. 2005 začíná kapela pilně zkoušet, tehdy ještě s pracovním názvemJako za mlada“ a to ve složení:

Ivoš Domkář – Bicí nástroje

Milan Kordík – Kytara, zpěv 

Josef Vojtíšek – Kytara, zpěv 

Radka Makovcová – Klávesy, zpěv

Jaroslav Ciller – Basová kytara, zpěv

Kapela je trochu jako víno, musí vykvasit a pak vyzrát, proto i na začátku byly personální změny. Ještě před prvním vystoupením s kapely odchází Ivo Domkář a na místo bubeníka přichází Vítek Matzke (dnes Suffering Souls). Kapelníkem se stává Milan Kordík a skupina se představuje pod oficiálním názvem RealitaRock. Po odehrání nespočet zábav a takřka tříletém působení končí v roce 2008 Radka Makovcová. Na její pozici nastupuje Martina Jandová, která se rychle seznámí s repertoárem. Ve stabilizované sestavě kapela odehrává jedno vystoupení za druhým.

V roce 2009 proběhne takzvaná „Výměna bubeníků„ neplést s výměnou manželek :-). Z kapely Suffering Souls přichází Martin Bittengl a Vítek Matzke odchází do Suffering Souls, kde působí do současnosti.

Rok 2009 byl možná tak trochu zlomový. Vystoupení přibývají, zvukařů málo a tak se kapela rozhodla nakoupit vlastní zvukovou aparaturu a světelný park. Na místo zvukaře je nominován Roman Plichta a jako osvětlovač Jarda Ciller ml.

V srpnu v  roce 2010 končí svoje působení v kapele Milan Kordík (dnes Hogo Fogo) a odchází Martina Jandová. I přes odchod dvou členů se daří rychle najít náhradu. Na klávesy přichází hrát Marek Cerman a na kytaru Milan Bajer. Kapelníkem se v tu dobu stává Josef Vojtíšek. Příchodem nových členů se postupně upravuje repertoár, dokupuje se potřebná technika a kalendář se plní termíny vystoupení.

Na jaře 2011 ohlašuje svůj odchod z kapely Martin Bittengl (dnes Nukleární hovada) a na volnou židli za bicími usedá tehdy 16tiletý Dominik Novotný. Dominik do kapely rychle zapadá a jako nejmladší člen snižuje kapele věkový průměr.

Začátkem roku 2012 končí svoje působení v kapele Josef Vojtíšek (dnes Stagnace). Kapelníkem se stává Milan Bajer a na pozici kytaristy nastupuje Michal Dlouhý. Michal sebou přináší i dechový nástroj v podobě saxofónu a tak se skupina snaží tento nástroj patřičně využít. V této formaci se hraje až do konce roku 2015 , kdy kapela slaví  první dekádu své existence.

Počínaje únorem 2016 po tříleté spolupráci končí své působení v kapele Michal Dlouhý (dnes STYL) a na kytaru přichází hrát Václav Baudys (ex- Suffering Souls). V současné době se repertoár zaměřuje na československou poprockovou tvorbu, která osloví široké spektrum publika.

Sestava od roku 2016

Milan Bajer – Kytara, zpěv

Jarda Ciller – Basová kytara, zpěv

Marek Cerman – Klávesy, zpěv

Dominik Novotný – Bicí nástroje

Vašek Baudys - Kytara, zpěv

Děkujeme všem členům, kteří prošli vývojem kapely RealitaRock a tím se zapsali do její historie !!!